Vize Not Düzeltme Dilekçesi

dilekçe örneği aşağıdadır. Aşağıdaki butona basarak bilgisayarın hafızasına alabilirsiniz. Word ya da dengi bir program açıp dilekçeyi oraya yapıştırabilirsiniz.
19 Nisan 2018 Kırklareli Üniversitesi İktisadi-İdari Bilimler Fakültesi Dekanlığı’na, Ekte sınav kağıdının sureti bulunan 2140255306 no’lu Uluslararası İlişkiler öğrencisi Zeliş Çil’in İnsan Hakları Hukuku vize notu sisteme 55 yerine sehven GR (Girmedi) şeklinde işlenmiştir. Ekteki belgelere uygun olarak not düzeltmesinin gereğini arz ederim, Dr. Burçin Aydoğdu Hukuk Fakültesi, Öğretim Üyesi Sicil no: 586 Ekler: 1- Öğrencinin sınav kağıdının sureti 2- En yüksek not alan sınav kağıdının sureti 3- En düşük not alan sınav kağıdının sureti 4- Sınav yoklama kağıdının sureti 5- Not düzeltme formları


Yazıyı hafızaya aldıktan sonra yapıştırmak için en pratik yok Word'ü açtıktan sonra Ctrl tuşuyla V tuşuna basmaktır.

Eğer mobil bir cihaz kullanıyorsanız parmağınızı ekrana basılı tutup çıkan menüden "yapıştır"ı (İngilizce "paste") seçmeniz yeterlidir.

Dilekçe formundaki noktalı yerleri uygun kişi adı, kurum adı, tarih gibi bilgilerle doldurun. Dilekçenin bitimine imza atmak gerekir.

İmza Nasıl Atılır?
Dilekçe örneğinde [imza] yazan yeri silip onun yerine mavi ya da siyah dolmakalemle ya da tükenmez kalemle imzanızı atın.
Dilekçe örneğinde [Dilekçe sahibinin adı ve soyadı] yazan yeri de silip oraya adınızı ve soyadınızı açık bir biçimde yazınız.
Elle de yazsanız olur, ad-soyadı basılı çıkarıp sadece imza atsanız da olur.
Adın baş harfi büyük, gerisi küçük harfle yazılır. Soyadınızın tüm harflerini büyük yazmanız daha uygun olur. Mehmet YILMAZ gibi. Böylelikle kişinin ikinci adıyla soyadı ayırt edilebilir.

Eğer yaptığınız başvuru üzerine size cevap verilmesini, dönüş yapılmasını bekliyorsanız adınızla soyadınızın altına iletişim bilgilerini yazabilirsiniz.
Tebligat yapılabilecek ev adresi en uygun iletişim bilgisidir. Fakat pek çok başvuruda ve pek çok kurumda telefon numarası hatta e-posta adresi yeterli olabilmektedir. Kurumda iletişim bilgileriniz zaten mevcutsa dilekçeye eklemenize gerek olmadığını söyleyebilirler.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...